Nyatoh (palaquium , sapotaceae család),A nyatoh ugyanabból a botanikai családból származik, mint a makoré.
A palaquium nemzetség Délkelet-Ázsiában, főként az indo-maláj térségben, Indiától a Fülöp-szigetekig széles körűen elterjedt, néhány szigetcsoporton (Pl. Salamon-szigetek, Nyugat-Szamoa stb.) is előfordul. Legnagyobb termőterületeit ez ideig Szumátrán van.
Ez az esőben zöld, szárazon kopár fa 23–36 m magasságúra nő, vagyis közepes Egyenes törzse mintegy 20 m magasságig ágmentes, mellmagasságban a törzsátmérő 60–100 cm. A sima, szürkésbarna kéreg latextartalmú. Középmagas gyökérfői vannak.
A szijács szürke/rózsaszín sárgásszürke színezetű, átlagos vastagsága 5–10 cm között váltakozik. A rózsaszín-barna geszt jól elkülönül, és később vörösbarnára, ill. ibolyabarnára sötétedik be, gyakran sávozott erezettség is előfordul.
Nem tartós és nem időjárásálló fa.
Megmunkálása nem okoz alapvető nehézségeket, a szerszámok tartóssága a szilíciumzárványok előfordulásától függ. Egyes fajok, mint pl. a palaquium rostratum, mely mindig szilíciummentes, könnyen fűrészelhetők, ezzel szemben a palaquium maingayi viszonylag nehezen fűrészelhető. Szegelésnél hajlamos a repedésre. Radiális felületen a rostok hajlamosak néha a kiszakadásra, de általában sima felületet ad.
Felhasználása szerte ágazó használják belsőépítészetben, különböző bútorok alapanyagaként, díszlécek alapanyagaként, ablakok, ajtók alapanyagaként, padlóburkolásra és parkettákhoz.