Fa anyag gravírozása: kézi ,lézer, cnc eljárással.
















Képeken látható munkák vázlatrajz, fénykép, szöveg, egyedi terv alapján készültek. Kültérre felület kezelve, beltérre natúr kivitelben. Alapanyaga falemez vagy bükk, tölgy, éger, juhar deszka.
Digitális alkotó műhely: Hagyományos megmunkáló eszközök fürész, véső, gyalu kombinálása-ötvözése a modern számítógép vezérelt megmunkáló ezsközökkel,lézervágó, pirográf ,cnc maró ,3d nyomtatóval.Ezen eljárások közös felhasználása speciális-egyedi és személyre szabott termékek előállítását teszi lehetővé. A számítógép által vezérelt munka csak egy részét képezi a teljes kivitelezésnek,mert elöször meg kell tervezni a tárgyat,majd a gépek segítségével ki kell alakítani.Ezt követi a csiszolás,ragasztás , felületkezelés ,végső formára alakítás.Ez az új kézművesség alapja. Ezeknek a tárgyaknak az értéke és jelentősége éppen az egyediségükben rejlik, nincs két ugyanolyan alkotás,a kézműves több órán át dolgozik az ajándékon.
Jól használható alapanyag gravírozásra a fa. A #gravírozás minősége függ a faanyag színétől, erezetségétől, keménységétől.
A megfelelően előkészített faanyag felületéből leválasztásra kerül a felesleg, minta. Ez történhet kézi vésővel az előrajzolást követően, vagy gépi maróval, lézergravírozással, kézi égetéssel is. Egyszerű fatárgyakat különlegessé, értékesebbé varázsolhatjuk egy logóval, fényképpel, felirattal vagy bonyolultabb grafikus motívummal.
Pirográfia: Fa ajándék termékeinket kézi vagy lézergravírozással tehetjük igény szerint még egyedibbé. Rendelés esetén kézi, lézergravírozásra, cnc gravírozásra is van lehetőség.
Gravírozás-vágás: A fa gravírozásának módja, hogy az anyag felületét több száz fokos hőmérséklettel a minta helyén megégetjük. Ennek következtében a felület a hőmérséklet nagyságának hatására elszíneződik/elég (megbarnul), ez adja a mintázatot. Ez az eljárás kézi gravírozóval történik. Ezen #égetés esetén a ceruzát utánzó izzó pákával beleégetjük a felületbe a kívánt képet, feliratot stb... Nagy türelmet és kézügyességet igénylő feladat. A gravírozási felület nagysága szinte korlátlan.
Manapság elterjedőben van a lézergravírozás. Itt a minta kialakítása lézernyalábbal szén-dioxid (CO2) lézerrel történik. Különböző mozgató mechanizmusok segítségével, az elkészítet mintát egy szoftver átalakítja elmozdulássá és lézerimpulzussá. Az anyag felületét elérő fény milyen hatásfokkal alakul hővé ez a fa fajtájától nagymértékben függ. A fókuszált lézersugár a megfelelő helyeken elpárologtatja az anyag legfelső rétegét, így alakul ki a kívánt kép ,szöveg, ábra. A számítógéppel megtervezett, megrajzolt képet a lézeres berendezés ki tudja vágni nagy pontossággal. A gravírozható-vágható felület nagysága a gép méretétől függ.
CNC gravírozás: Az elve megegyezik a lézergravírozással,de itt az anyagot egy maró munkálja meg nem csak sikfelület alakítva ki hanem három dimenzios formában is.
Rajzok-raszteres képek vektorossá alakítása.